Mina tävlingar 2024   
 
April
06 Nyköping Spring Open - Dag 1 Nyköping - Hundrastgården
07 Nyköping Spring Open - Dag 2 Nyköping - Hundrastgården
20 Feedercup deltävling 1 Snogeholmssjön
27 DM Internationellt, delt. 1 av 5 Byälven, Trekroken arrangerar
27-28 Halascka Open Arbogaån, Arboga
27-28 Malmö Classic Sege å
Maj
01 Varnan Open Varnan, Kristinehamn
04-05 Feeder VM för nationer Spanien
04-05 Nyköping Feeder Cup Nyköping, Landsträckan
05 Fiskedags Super Cup Sege å
11 Feeder DM 1 av 5 Vålösundet, Solstadsfiskarna.
11-12 Sensas Open Lidan
11-12 Vårtävling Feeder Snogeholmssjön
18-19 Landslagskval flöte omg 1 Lidan, Lidköping
19 DM 1 Örebro Öppentävling Svartån
25 Feedercup deltävling 2 Delary
25-26 SM Individuellt Svartån, Örebro
Juni
01 Feeder DM 2 av 5 Arvika. Jösse & Nordmark
01 DM 2 Örebro Hjälmarekanal eller Arbogaån
01-02 Feeder VM för klubblag Odivelas Dam, Portugal
01-02 Landslagskval flöte omg 2 Klarälven, Örsholmen Karlstad
08-09 Landslagskval feeder omg 1 Göta Kanal, Hajstorp
15 Feeder DM 3 av 5 Gårdsjön, Trekroken
15 Feedercup deltävling 3 Granö
15 DM1 Stockholm Återkommer om tävlingsvatten
15-16 Metmask Summer 3-4 Arbogaån
16 DM2 Stockholm Återkommer om tävlingsvatten
29 Öppen 2-manna, 8 timmar Gårdsjön Grums, Trekroken
29-30 EM för nationer Prins Margret canal, Nederländerna
29-30 Metmask Summer 5-6 Hjalmere Kanal
Juli
06 DM Internationellt, delt. 2 av 5 Daglösen. Wasa arrangerar
19-21 Feeder Masters Karls Grav
27-28 VM för klubblag Brecize, Slovenien
27-28 Röglefestivalen Rögle damm 3 och 4
Augusti
10 DM Internationellt, delt. 3 av 5 Kölaälven, Nordmark
10-11 VM ungdom Bela Crkva canal Kajtasovo Serbien
10-11 METMASK 7 - 8 Hjalmere Kanal
17 Lag DM Internationellt Norsälven, Trekroken
17-18 VM kval klubblag Feeder Södertälje kanal
24 Feedercup deltävling 4 Torsjön
24-25 Metmask Feeder Open, Deje Klarälven, Deje
24-25 Landslagskval flöte omg 3 Göta Kanal, Hajstorp
31 DM Internationellt, delt. 4 av 5 Klarälven, Solstadsfiskarna
September
01 DM-Cup 5 av 5 Int-mete Byälven, Trekroken
07-08 Landslagskval feeder omg 2 Karls Grav
08 DM3 Stockholm ind och lag Återkommer om tävlingsvatten
14 DM 3 Örebro Svartån Örebro
21 Feeder DM 5 av 5 -, Trekroken
21 Feedercup deltävling 5 Strömsnäsbruk
21 DM 4 Örebro Svartån Örebro
21-22 VM för nationer Bethune, Frankrike
28-29 Klubblags-SM Internationellt mete Söderhamn
Oktober
05 Feeder DM 5 av 5 -, Trekroken
05 Höstträffen Ej löja Svartån Örebro
06 Lag DM Feeder Byälven, Trekroken
06 Höstträffen löja ok Svartån Örebro
12 METMASK WINTER 1 - REEL ONLY SÖDERTÄLJE CANAL
19-20 Höstpokalen Gävle Hamn
26 METMASK WINTER 2 - REEL ONLY SÖDERTÄLJE CANAL
November
09 METMASK WINTER 3 - REEL ONLY SÖDERTÄLJE CANAL